Trace (6.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Development
fa: توسعه

en: Disabled
fa: غیرفعال شده

en: Enabled
fa: فعال شده

en: File
fa: فایل

en: None
fa: خالی

en: Advanced settings
fa: پیکربندی‌های پیشرفته

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را مطابق مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. مسیرهای نمونه عبارتند از: %blog برای صفحات وبلاگ، %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و %front صفحه اول سایت.

en: Syslog
fa: واقعه نگار سیستم
