Trace (6.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère « * » est un passe-partout. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Error handling
fr: Gestion des erreurs

en: Database queries
fr: Requêtes de base de données

en: Other queries
fr: Autres requêtes
