Trace (6.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।

en: Syslog
hi: सिस्लॉग
