Trace (6.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (7 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: None
th: ไม่มี

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: ระบุตำแหน่งในระบบของ Drupal 1 ตำแหน่งต่อบรรทัด ตัวอักษร '*' ทำหน้าที่เป็น wildcard ตัวอย่างเช่นตำแหน่ง %blog หมายถึงหน้าบล็อกหลัก และ %blog-wildcard หมายถึงบล็อกของผู้ใช้แต่ละคนทุกบล็อก ถ้าต้องการหน้าแรก ให้ใช้ %front

en: Syslog
th: บันทึกของระบบ
