Trace (6.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Pages
vi: Các trang

en: Development
vi: Phát triển

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: File
vi: Tập tin

en: None
vi: Không có

en: Advanced settings
vi: Các thiết lập nâng cao

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
vi: Nhập đường dẫn mỗi trang trên một dòng. Ký tự '*' là ký tự đại diện. Ví dụ nhập đường dẫn %blog là cho trang blog và %blog-wildcard cho tất cả các blog cá nhân. %front là trang chính.

en: Database queries
vi: Câu truy vấn cơ sở dữ liệu

en: Other queries
vi: Các truy vấn khác
