Trace (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Development
ar: التطوير

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: File
ar: ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Syslog
ar: سجل النظام

en: Other queries
ar: استفسارات أخرى
