Trace (6.x-1.0) - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Pages
he: עמודים

en: Development
he: פיתוח

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: File
he: קובץ

en: None
he: ללא

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: יש להכניס מיקום אחד לשורה. יש להשתמש במיקומי דרופל. ניתן להשתמש ב'*'. דוגמה למיקומים: '<em>%blog</em>' עבור עמוד הבלוגים ו-'<em>%blog-wildcard</em>'  עבור כל בלוג. '<em>%front</em>' הוא העמוד הראשי.

en: Database queries
he: שאילתות מסד נתונים

en: Other queries
he: שאילתות אחרות
