Trace (6.x-1.0) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Development
hr: Razvoj

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: File
hr: Datoteka

en: None
hr: Nema

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Syslog
hr: Zapisnik sustava
