Trace (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: File
hu: Fájl

en: None
hu: Nincs

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Syslog
hu: Rendszernapló

en: Error handling
hu: Hibakezelés

en: Database queries
hu: Adatbázis lekérdezések

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések
