Trace (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: File
pt: Ficheiro

en: None
pt: Nenhum

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: Syslog
pt: Syslog (histórico de sistema)

en: Error handling
pt: Manipulação de erros

en: Other queries
pt: Outras consultas
