Trace (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Development
ru: Разработка

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: File
ru: Файл

en: None
ru: Нет

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите по одному внутреннему пути Drupal на строку. Символ '*' заменяет любое количество символов. Например, введите %blog для обзорной страницы блогов, %blog-wildcard для всех персональных блогов. %front - главная страница.

en: Syslog
ru: Системный журнал

en: Error handling
ru: Обработка ошибок

en: Database queries
ru: SQL-запросы

en: Other queries
ru: Другие запросы
