Trace (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Development
tr: Geliştirme

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: File
tr: Dosya

en: None
tr: Hiçbiri

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Syslog
tr: Sistem Kaydı

en: Other queries
tr: Diğer sorgular
