Trace (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: File
nl: Bestand

en: None
nl: Geen

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Geef één pagina per regel op, als Drupal-paden. Het '*'-teken is een wildcard. Voorbeeldpaden zijn '%blog' voor de blog-pagina en '%blog-wildcard' voor elke persoonlijke blog. '%front' is de voorpagina.

en: Database queries
nl: Database query's

en: Other queries
nl: Andere query's
