Trace (6.x-1.0) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Database queries
ro: Interogări baza de date

en: Other queries
ro: Alte interogări
