Trace (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Development
uk: Розробка

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: None
uk: Немає

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Введіть по одній сторінці на рядок у вигляді шляху Друпалу. Позначка '*' означає будь-який символ. Наприклад, %blog для сторінки блоґу і %blog-* для будь-якого персонального блоґу. %front - головна сторінка.

en: Output driver
uk: Драйвер виводу

en: Syslog
uk: Системний журнал

en: Output file
uk: Файл для виводу

en: Error handling
uk: Управління помилками

en: Errors (E_RECOVERABLE_ERROR, E_USER_ERROR)
uk: Помилки (E_RECOVERABLE_ERROR, E_USER_ERROR)

en: Warnings (E_WARNING, E_USER_WARNING)
uk: Попередження (E_WARNING, E_USER_WARNING)

en: Notices (E_STRICT, E_NOTICE, E_USER_NOTICE)
uk: Сповіщення (E_STRICT, E_NOTICE, E_USER_NOTICE)

en: Notices
uk: Нотатки

en: Database queries
uk: Sql-Запити

en: Other queries
uk: Інші запити

en: Tracing
uk: Трасування

en: Trace
uk: Трасування
