Tracker 2 (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Replies
de: Antworten

en: Last updated
de: Zuletzt aktualisiert

en: Post
de: Beitrag

en: No posts available.
de: Keine Beiträge verfügbar.

en: Recent posts
de: Letzte Mitteilungen

en: !time ago
de: vor !time

en: 1 new | @count new
de[0]: 1 neu
de[1]: @count neu

en: Track
de: Beiträge

en: All recent posts
de: Alle neuen Beiträge

en: My recent posts
de: Meine neuen Beiträge

en: Track posts
de: Beiträge verfolgen

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: Indexed %count nodes for tracking.
de: %count Nodes in den Index mit aufgenommen.

en: Enables tracking of recent posts for users.
de: Ermöglicht das Auflisten der neuesten Benutzerbeiträge.
