Tracker 2 (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Replies
id: Balasan-balasan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Post
id: Pos

en: No posts available.
id: Tidak ada entri yang tersedia.

en: Recent posts
id: Entri terbaru

en: !time ago
id: !time yang lalu

en: 1 new | @count new
id[0]: 1 baru
id[1]: @count baru

en: Track
id: Telusuri

en: All recent posts
id: Semua entri baru

en: My recent posts
id: Kontribusiku

en: Track posts
id: Riwayat entri

en: Enables tracking of recent posts for users.
id: Mengaktifkan penelusuran entri anggota terbaru.
