Trackfield (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Size
de: Größe

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Label
de: Beschriftung

en: Font
de: Schriftart

en: <none>
de: - keine -

en: Location
de: Ort

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Line
de: Zeile

en: Graphs
de: Diagramme

en: Units
de: Einheiten

en: Delete Selected
de: Auswahl löschen

en: Track
de: Beiträge

en: axis
de: Achse

en: Fill
de: Füllen

en: Miscellaneous
de: Diverses

en: Margins
de: Ränder

en: File:
de: Datei:

en: Legend
de: Legende

en: background
de: Hintergrund

en: Axis
de: Achse

en: Resample
de: Erneut aufzeichnen
