Transformations (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: File path
it: Percorso del file

en: Edit
it: Modifica

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Create
it: Crea

en: Done
it: Fatto

en: Click here
it: Clicca qui

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: Operation
it: Operazione

en: PHP code
it: Codice PHP

en: Execute
it: Esegui

en: Data
it: Dati

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
it: Se si interrompe questo <a href="http://it.wikipedia.org/wiki/Lock">blocco</a>, qualsiasi modifica non salvata fatta da !user andrà persa.

en: Break lock
it: Interrompi il blocco

en: (empty)
it: (vuoto)
