Translation Management (6.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Title
da: Titel

en: Image !current of !total
da: Billede !current af !total

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Refresh
da: Opdatér

en: Node type
da: Indholdstype

en: add
da: tilføj

en: Please enter a valid email address
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse

en: All
da: Alle

en: Configuration saved.
da: Indstillinger gemt

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Published
da: Udgivet

en: Code
da: Kode

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Ignore
da: Ignorér

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: String
da: Tekst

en: Close
da: Luk

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: published
da: udgivet

en: Languages
da: Sprog

en: Project name
da: Projektnavn

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
da: %name-from har sendt en besked angående %category.

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: not published
da: ikke udgivet

en: not sticky
da: ikke klæbrig

en: sticky
da: klæbrig

en: not promoted
da: ikke forfremmet

en: promoted
da: forfremmet

en: Complete
da: Komplet

en: Not translated
da: Ikke oversat

en: English name
da: Engelsk navn

en: Native name
da: Lokalt navn

en: Translated
da: Oversat

en: Translation status
da: Oversættelsesstatus

en: Next >
da: Næste >

en: < Prev
da: < Forrige

en: or Esc Key
da: eller Esc tasten

en: Next / Close on last
da: Næste / Luk på sidste

en: Save content type
da: Gem indholdstype

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Add role
da: Tilføj rolle

en: Any
da: Nogen

en: Target
da: Mål

en:  to
da:  til

en: Settings saved.
da: Indstillinger er gemt

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: In progress
da: I gang

en: All languages
da: Alle sprog

en: Save translation
da: Gem oversættelse

en: Add language
da: Tilføj sprog

en: Multilingual support
da: Understøttelse af flere sprog

en: Contact form
da: Kontaktformular

en: Text group
da: Tekstgruppe

en: Content translation
da: Oversættelse af indhold

en: Access settings
da: Tilgå indstillinger

en: In queue
da: I kø

en: Drupal language code
da: Drupal sprogkode
