Translation Management (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (50 entries)

en: Title
id: Judul

en: Image !current of !total
id: Gambar ke !current dari !total

en: Next
id: Selanjutnya

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Email address
id: Alamat Email

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batalkan

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Refresh
id: Segarkan

en: All
id: Semua

en: Configuration saved.
id: Konfigurasi sudah disimpan

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Published
id: Ditampilkan

en: Code
id: Kode

en: Filters
id: Saringan

en: Show
id: Perlihatkan

en: No items selected.
id: Tidak ada entri yang terpilih.

en: published
id: ditampilkan

en: Languages
id: Bahasa

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
id: %name-from mengirim email pada %category.

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: Failed
id: Gagal

en: not published
id: tidak ditampilkan

en: not sticky
id: tidak diataskan

en: sticky
id: diataskan

en: not promoted
id: tidak dipromosikan

en: promoted
id: dipromosikan

en: Not translated
id: Belum diterjemahkan

en: English name
id: Nama dalam Bahasa Inggris

en: Native name
id: Nama asli

en: Translated
id: Sudah diterjemahkan

en: Save content type
id: Simpan jenis konten

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Add role
id: Tambah tingkatan

en: Translate
id: Terjemahkan

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: All languages
id: Semua bahasa

en: Add language
id: Tambah bahasa

en: Multilingual support
id: Dukungan multi bahasa

en: Contact form
id: Form kontak

en: Text group
id: Kelompok teks

en: Content translation
id: Penerjemahan konten
