Translation Management (6.x-1.2) - en to nl translation catalogue (71 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Image !current of !total
nl: Afbeelding !current van !total

en: Next
nl: Volgende

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Core
nl: Kern

en: View
nl: Weergeven

en: Refresh
nl: Ververs

en: Node type
nl: Node-type

en: mail
nl: e-mail

en: All
nl: Alle

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: To
nl: Aan

en: From
nl: Van

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Ignore
nl: Negeren

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: String
nl: Tekenreeks

en: Close
nl: Sluiten

en: Word count
nl: Aantal woorden

en: Show
nl: Weergeven

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: published
nl: gepubliceerd

en: Languages
nl: Talen

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
nl: %name-from zond een e-mail betreffende %category.

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: Failed
nl: Mislukt

en: Unpublished
nl: Ongepubliceerd

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: not sticky
nl: niet vast bovenaan

en: sticky
nl: vast bovenaan

en: not promoted
nl: niet aangeraden

en: promoted
nl: aangeraden

en: Complete
nl: Voltooid

en: Not translated
nl: Niet vertaald

en: English name
nl: Engelse naam

en: Native name
nl: Naam in eigen taal

en: Translated
nl: Vertaald

en: Next >
nl: Volgende >

en: Next / Close on last
nl: Volgende / Sluiten bij laatste

en: Save content type
nl: Inhoudstype opslaan

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: Add role
nl: Rol toevoegen

en: Any
nl: Alle

en: Translate
nl: Vertalen

en:  to
nl:  aan

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Translator
nl: Vertaler

en: In progress
nl: Bezig

en: All languages
nl: Alle talen

en: Save translation
nl: Vertaling opslaan

en: Add language
nl: Taal toevoegen

en: Multilingual support
nl: Ondersteuning voor meertaligheid

en: Contact form
nl: Contactformulier

en: Text group
nl: Tekstgroep

en: Content translation
nl: Vertaling van inhoud

en: Access settings
nl: Toegangsinstellingen

en: In queue
nl: In rij
