Translation Management (6.x-1.2) - en to uk translation catalogue (91 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Image !current of !total
uk: Зображення !current з !total

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Content
uk: Матеріали

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Ввімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Password
uk: Пароль

en: Name
uk: Ім'я

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Звіт

en: Core
uk: Ядро

en: View
uk: Перегляд

en: Refresh
uk: Оновити

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: mail
uk: пошта

en: add
uk: додати

en: Please enter a valid email address
uk: Будь ласка, введіть існуючий адрес електронної адреси

en: All
uk: Все

en: Configuration saved.
uk: Налаштування збережені.

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Published
uk: Опубліковано

en: Code
uk: Код

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: String
uk: Рядок

en: Filters
uk: Фільтри

en: Close
uk: Закрити

en: Word count
uk: Кількість слів

en: Queued
uk: В черзі

en: Show
uk: Показати

en: No items selected.
uk: Не обрано елементів.

en: published
uk: опубліковано

en: Languages
uk: Мови

en: Project name
uk: Назва проекту

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
uk: Користувач %name-from відіслав електронною поштою повідомлення із категорії %category.

en: Your message has been sent.
uk: Ваше повідомлення надіслано.

en: Failed
uk: Невдало

en: Unpublished
uk: Неопубліковане

en: not published
uk: не опубліковано

en: not sticky
uk: не приліплено

en: sticky
uk: приліплено

en: not promoted
uk: не на головній

en: promoted
uk: на головній

en: Complete
uk: Виконано

en: Not translated
uk: Не перекладено

en: English name
uk: Назва англійською

en: Native name
uk: Справжня назва

en: Translated
uk: Перекладено

en: Next >
uk: Далі >

en: < Prev
uk: <Назад

en: or Esc Key
uk: або Esc клавіша

en: Save content type
uk: Зберегти тип матеріалу

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Update now
uk: Оновити зараз

en: Add role
uk: Додати роль

en: Any
uk: Будь якій

en: Translate
uk: Переклад

en:  to
uk:  до

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережено.

en: 7 days
uk: 1 тиждень

en: No content available.
uk: Немає матеріалів

en: Translator
uk: Перекладач

en: In progress
uk: Виконується

en: More info
uk: Розширена інформація

en: All languages
uk: Всі мови

en: Save translation
uk: Зберегти переклад

en: Add language
uk: Додати мову

en: Multilingual support
uk: Підтримка багатомовності

en: In Progress
uk: Виконується

en: Menu translation
uk: Переклад меню

en: Update display
uk: Обновити відображення

en: Contact form
uk: Контакатна форма

en: Text group
uk: Текстова група

en: Content translation
uk: Переклад наповнення.

en: Access settings
uk: Доступ до настроювань

en: In queue
uk: У черзі

en: All documents
uk: Усі документи

en: Project description
uk: Опис проекту

en: Send now
uk: Відіслати зразу

en: Google translate
uk: Google Переклад
