Translation Management (6.x-1.22) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Image !current of !total
fa: عکس !current از !total

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Email address
fa: آدرس پست الکترونیک

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: انصراف

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال شده

en: Action
fa: عمل

en: Password
fa: گذرواژه

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Core
fa: هسته

en: View
fa: مشاهده

en: mail
fa: نامه

en: Continue
fa: ادامه

en: All
fa: همه

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: To
fa: تا

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Code
fa: کد

en: String
fa: رشته

en: Filters
fa: فیلترها

en: No items selected.
fa: هیچ یک از اقلام انتخاب نشده‌است.

en: published
fa: منتشر شده

en: Languages
fa: زبان ها

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
fa: از %name-from یک نامه الکترونیک درباره %category فرستاده شد.

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Failed
fa: ناموفق

en: not published
fa: منتشر نشده

en: not sticky
fa: غیر چسبناک

en: sticky
fa: چسبناک

en: not promoted
fa: ترفیع داده نشده

en: promoted
fa: ترفیع داده شده

en: Not translated
fa: ترجمه نشده

en: English name
fa: نام انگلیسی

en: Native name
fa: نام محلی

en: Blocks
fa: بلوک ها

en: Save content type
fa: ذخیره نوع محتوا

en: Language neutral
fa: زبان بی طرف

en: Translate
fa: ترجمه

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی موجود نیست.

en: All languages
fa: تمام زبان ها

en: Save translation
fa: ثبت ترجمه

en: Add language
fa: افزودن زبان

en: Multilingual support
fa: پشتیبانی از چند زبانی

en: Contact form
fa: فرم تماس

en: Text group
fa: گروه متنی

en: Content translation
fa: ترجمه محتوا
