Translation Management (6.x-1.23) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Image !current of !total
ar: الصورة !current من !total

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: احفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: احذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مُفَعَّل

en: Action
ar: إجراء

en: Password
ar: كلمة السر

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: احفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Core
ar: النواة

en: View
ar: عرض

en: Refresh
ar: تحديث

en: mail
ar: البريد

en: Continue
ar: أكمل

en: All
ar: الكل

en: Configuration saved.
ar: حُفظت الإعدادات.

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Published
ar: منشور

en: Code
ar: الرمز

en: String
ar: المقطع

en: Filters
ar: مرشحات

en: Show
ar: عرض

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: published
ar: منشور

en: Languages
ar: اللغات

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ar: %name-from أرسل بريدا بخصوص %category.

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: not published
ar: غير منشور

en: not sticky
ar: غير مُثَبَّت

en: sticky
ar: مُثَبَّت

en: not promoted
ar: غير مُرَق

en: promoted
ar: مُرَقَّى

en: Not translated
ar: غير مُتَرجَمة

en: English name
ar: الاسم بالإنجليزية

en: Native name
ar: الاسم الأصلي

en: Translated
ar: مترجم

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Save content type
ar: احفظ نوع المحتوى

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Add role
ar: أضف دورا

en: Any
ar: أي من

en: Translate
ar: ترجم

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: All languages
ar: كل اللغات

en: Add language
ar: أضف لغة

en: Multilingual support
ar: دعم تعدد اللغات

en: Contact form
ar: استمارة الاتصال

en: Text group
ar: مجموعة النصوص

en: Content translation
ar: ترجمة المحتوى

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول
