Translation Management (6.x-1.23) - en to lt translation catalogue (72 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Image !current of !total
lt: !current iš !total

en: Next
lt: Kitas

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Content
lt: Turinys

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Language
lt: Kalba

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Action
lt: Veiksmas

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Back
lt: Atgal

en: Save
lt: Saugoti

en: Summary
lt: Įžanga

en: Core
lt: Branduolys

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: Node type
lt: Mazgo tipas

en: mail
lt: el. paštas

en: Continue
lt: Tęsti

en: All
lt: Visi

en: Configuration saved.
lt: Nustatymai išsaugoti

en: To
lt: Kam

en: From
lt: Nuo

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Code
lt: Kodas

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: String
lt: Eilutė

en: Filters
lt: Filtrai

en: Close
lt: Uždaryti

en: Show
lt: Rodyti

en: No items selected.
lt: Įrašai nepasirinkti.

en: published
lt: paskelbtas

en: Languages
lt: Kalbos

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
lt: %name-from išsiųstas laiškas kategorijoje  %category.

en: Your message has been sent.
lt: Jūsų žinutė išsiųsta

en: Failed
lt: Nepavyko

en: Unpublished
lt: Nepublikuojamas

en: not published
lt: nepaskelbtas

en: not sticky
lt: neprikabintas

en: sticky
lt: prikabintas

en: not promoted
lt: ne iškeltas

en: promoted
lt: iškeltas

en: Not translated
lt: Neišversta

en: English name
lt: Angliškas pavadinimas

en: Native name
lt: Projekto pavadinimas:

en: Translated
lt: Išversta

en: Blocks
lt: Blokai

en: Next >
lt: Kitas

en: < Prev
lt: Atgal

en: or Esc Key
lt: ar Esc mygtuką

en: Next / Close on last
lt: Kitas / Uždaroma p[abaigoje

en: Save content type
lt: Išsaugoti turinio tipą

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: Add role
lt: Pridėti rolę

en: Any
lt: Bet kuris

en: Translate
lt: Versti

en: Settings saved.
lt: Nustatymai išsaugoti

en: No content available.
lt: Turinio nėra.

en: All languages
lt: Visos kalbos

en: Save translation
lt: Išsaugoti vertimą

en: Add language
lt: Pridėti kalbą

en: Multilingual support
lt: Kelių kalbų palaikymas

en: Contact form
lt: Kontaktų formos

en: Text group
lt: Teksto grupė

en: Content translation
lt: Turinio vertimas
