Translation Management (6.x-1.23) - en to ru translation catalogue (101 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Image !current of !total
ru: Изображение !current из !total

en: Next
ru: Далее

en: Save configuration
ru: Сохранить настройки

en: Status
ru: Состояние

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Email address
ru: Адреса электронной почты

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отменить

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Password
ru: Пароль

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: Core
ru: Стандартные

en: View
ru: Просмотреть

en: Refresh
ru: Обновление

en: Node type
ru: Тип материала

en: Number of items
ru: Пункты

en: mail
ru: почта

en: Content Types
ru: Типы содержимого

en: add
ru: добавить

en: Continue
ru: Продолжить

en: Please enter a valid email address
ru: Пожалуйста введите правильный email адрес

en: All
ru: Все

en: Configuration saved.
ru: Настройки сохранены.

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Published
ru: Опубликовано

en: Code
ru: Код

en: Filter by
ru: Фильтр по

en: Getting started
ru: Начало работы

en: Number of items to display
ru: Число элементов для отображения

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Отчество

en: String
ru: Строка

en: Filters
ru: Фильтры

en: Close
ru: Закрыть

en: Word count
ru: Число слов

en: Show
ru: Показать

en: Secret key
ru: Защищённый ключ

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: published
ru: опубликовано

en: Languages
ru: Языки

en: Project name
ru: Имя проекта

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ru: Пользователь %name-from отправил по электронной почте сообщение из категории %category.

en: Your message has been sent.
ru: Ваше сообщение отправлено.

en: Sign up for an account
ru: Зарегистрироваться

en: Failed
ru: Неудача

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: not published
ru: не опубликовано

en: not sticky
ru: не прикреплено

en: sticky
ru: прикреплено

en: not promoted
ru: не на главной

en: promoted
ru: на главной

en: Complete
ru: Завершен

en: Not translated
ru: Не переведено

en: English name
ru: Название по-английски

en: Native name
ru: Родное название

en: Translated
ru: Переведено

en: Translation in progress
ru: Перевод в процессе

en: Blocks
ru: Блоки

en: Next >
ru: Вперёд>

en: < Prev
ru: <Назад

en: or Esc Key
ru: или нажмите Esc

en: Save content type
ru: Сохранить тип материала

en: Once an hour
ru: Раз в час

en: Once a day
ru: Раз в день

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Add role
ru: Добавить роль

en: Any
ru: Любой

en: recent log entries
ru: недавние записи в системном журнале

en: Translate
ru: Перевод

en: Choose
ru: Выбрать

en: 7 days
ru: 7 дней

en: No content available.
ru: Записей нет.

en: Words
ru: Слова

en: In progress
ru: Процесс идет

en: All languages
ru: Все языки

en: Save translation
ru: Сохранить перевод

en: Add language
ru: Добавить язык

en: Multilingual support
ru: Поддержка мультиязычности

en: In Progress
ru: В процессе

en: Menu translation
ru: Перевод меню

en: Update display
ru: Обновить отображение

en: Contact form
ru: Форма контактов

en: Text group
ru: Текстовая группа

en: Content translation
ru: Перевод содержания

en: Access settings
ru: Доступ к настройкам

en: In queue
ru: В очереди

en: Send now
ru: Отправить сейчас

en: project page
ru: страница проекта

en: Once a week
ru: Раз в неделю

en: Checking status...
ru: Проверка статуса...

en: From language
ru: Для языка
