Translation Management (6.x-1.26) - en to bn translation catalogue (41 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: mail
bn: মেইল

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Configuration saved.
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষিত।

en: To
bn: বরাবর

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Code
bn: কোড

en: Show
bn: দেখাও

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: not sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি) নয়

en: sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি)

en: not promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত না

en: promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত

en: English name
bn: ইংরেজী নাম

en: Native name
bn: আঞ্চলিক নাম

en: Save content type
bn: বিষয়বস্তু'র ধরণ সংরক্ষণ করুন

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: All languages
bn: সকল ভাষা

en: Add language
bn: ভাষা যুক্ত কর
