Translation Management (6.x-1.26) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Image !current of !total
ro: Imaginea !current din !total

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Password
ro: Parolă

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: Core
ro: Nucleu

en: View
ro: Afișează

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Node type
ro: Tip nod

en: mail
ro: mesaj

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: add
ro: adaugă

en: Continue
ro: Continuare

en: All
ro: Toate

en: Configuration saved.
ro: Configurația a fost salvată.

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Published
ro: Publicat

en: Code
ro: Cod

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Ignore
ro: Ignoră

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: String
ro: Șir text

en: Filters
ro: Filtre

en: Close
ro: Închideți

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: Show
ro: Arată

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: published
ro: publicat

en: Languages
ro: Limbi

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ro: %name-from a trimis un e-mail referitor la %category.

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Failed
ro: Eșuat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: not sticky
ro: nu este lipicios

en: sticky
ro: lipicios

en: not promoted
ro: nepromovat

en: promoted
ro: promovat

en: Complete
ro: Finalizat

en: Not translated
ro: Netradus

en: English name
ro: Denumirea în lb. engleză

en: Native name
ro: Nume nativ

en: Translated
ro: Tradus

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Save content type
ro: Salvează tipul de conţinut

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: Any
ro: Orice

en: Translate
ro: Traducere

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: In progress
ro: În desfășurare

en: All languages
ro: Toate limbile

en: Save translation
ro: Salvează traducerea

en: Add language
ro: Adaugare limbă

en: Multilingual support
ro: Suport multilimbă

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Text group
ro: Grup text

en: Content translation
ro: Traducere conţinut

en: Content Translation
ro: Traducere Conținut

en: Created new vocabulary
ro: Vocabular nou creat

en: Learn more
ro: Află mai multe
