Translation Management (6.x-1.26) - en to ug translation catalogue (44 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Password
ug: پارول

en: Name
ug: ئىسىم

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: All
ug: ھەممە

en: Configuration saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Code
ug: كود

en: Close
ug: يېپىش

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: published
ug: ئېلان قىلىندى

en: Languages
ug: تىل

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: not sticky
ug: چوققىلانمىدى

en: sticky
ug: چوققىلاش

en: not promoted
ug: باش بەتتە كۆرسىتىلمىدى

en: promoted
ug: باش بەتكە يوللاندى

en: Not translated
ug: تەرجىمە قىلىنمىدى

en: English name
ug: ئېنگلىزچە نامى

en: Native name
ug: ئۆزلۈك نامى

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: Add role
ug: ئەزا گوروپپىسى قوشۇش

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: All languages
ug: تىللار

en: Add language
ug: تىل قوشۇش

en: Contact form
ug: ئالاقىلىشىش جەدۋىلى

en: (no title)
ug: (تېمىسىز)

en: Dismiss
ug: يوشۇرۇش
