Translation Management (6.x-1.27) - en to et translation catalogue (90 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Image !current of !total
et: Pilt !current / !total

en: Next
et: Järgmine

en: Save configuration
et: Salvesta seadistus

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Content
et: Sisu

en: Email address
et: E-posti aadress

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Language
et: Keel

en: Enabled
et: Lubatud

en: Action
et: Tegevus

en: Password
et: Parool

en: Name
et: Nimi

en: edit
et: muuda

en: Back
et: Tagasi

en: Save
et: Salvesta

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Core
et: Tuum

en: View
et: Kuva

en: Refresh
et: Värskenda

en: Node type
et: Postituse liik

en: mail
et: e-kiri

en: Content Types
et: Sisutüübid

en: add
et: lisa

en: Continue
et: Jätka

en: All
et: Kõik

en: Configuration saved.
et: Seaded on salvestatud.

en: To
et: Kellele

en: From
et: Kellelt

en: Published
et: Avaldatud

en: Code
et: Kood

en: Filter by
et: Filtreeri

en: Ignore
et: Eira

en: First name
et: Eesnimi

en: Last name
et: Perekonnanimi

en: String
et: Sõne

en: Filters
et: Filtrid

en: Close
et: Sulge

en: Queued
et: Järjekorras

en: Show
et: Näita

en: No items selected.
et: Midagi pole valitud.

en: published
et: avaldatud

en: Languages
et: Keeled

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
et: %name-from saatis e-maili  %category.

en: Your message has been sent.
et: Sinu teade on saadetud.

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: not published
et: avaldamata

en: not sticky
et: pole kleepuv

en: sticky
et: kleepuv

en: not promoted
et: pole esilehel

en: promoted
et: esilehel

en: Complete
et: Lõpetatud

en: Not translated
et: Tõlkimata

en: English name
et: Ingliskeelne nimi

en: Native name
et: Omakeelne nimi

en: Translated
et: Tõlgitud

en: Blocks
et: Plokid

en: Next >
et: Järgmine >

en: < Prev
et: < Eelmine

en: or Esc Key
et: või vajuta Esc

en: Next / Close on last
et: Järgmine / Sulge viimasega

en: Save content type
et: Salvesta sisutüüp

en: Once an hour
et: Kord tunnis

en: Once a day
et: Kord päevas

en: Language neutral
et: Keelest sõltumatu

en: Add role
et: Lisa roll

en: Any
et: Ükskõik milline

en: Translate
et: Tõlge

en: No content available.
et: Sisu puudub.

en: All languages
et: Kõik keeled

en: Save translation
et: Salvesta tõlge

en: Add language
et: Lisa keel

en: Multilingual support
et: Mitmekeelsuse tugi

en: Contact form
et: Kontaktvorm

en: Text group
et: Tekstirühm

en: Content translation
et: Sisu tõlkimine

en: Access settings
et: Ligipääsu sätted

en: Content Translation
et: Sisu tõlkimine

en: Once a week
et: Kord nädalas

en: Add Translator
et: Lisa tõlkija

en: List of translation jobs.
et: Tõlketööde nimekiri.

en: Translation Management
et: Tõlgete haldamine

en: Translation Manager settings
et: Tõlkehalduri seaded

en: Receive Translation Manager notifications
et: Tõlkehalduri teadete vastuvõtmine

en: Do not receive notifications
et: Teateid ei võeta vastu

en: Remove as Translator
et: Eemalda tõlkimise õigus

en: User removed as translator.
et: Kasutajalt tõlkimise õigus eemaldatud.
