Translation Management (6.x-1.27) - en to vi translation catalogue (91 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Image !current of !total
vi: Ảnh thứ !current trên !total

en: Next
vi: Tiếp

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Enabled
vi: Bật

en: Action
vi: Thao tác

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Back
vi: Trở lại

en: Save
vi: Lưu

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Core
vi: Nhân

en: View
vi: Xem

en: Refresh
vi: Làm tươi

en: Node type
vi: Kiểu node

en: Number of items
vi: Số mục

en: mail
vi: thư

en: Content Types
vi: Các kiểu Nội dung

en: add
vi: thêm

en: Continue
vi: Tiếp tục

en: Please enter a valid email address
vi: Vui lòng nhập một địa chỉ thư điện tử hợp lệ

en: All
vi: Tất cả

en: Configuration saved.
vi: Đã lưu cấu hình.

en: To
vi: Đến

en: From
vi: Từ

en: Published
vi: Đã công bố

en: Code
vi: Mã

en: Filter by
vi: Lọc theo

en: Getting started
vi: Bắt đầu

en: Ignore
vi: Bỏ qua

en: First name
vi: Tên

en: Last name
vi: Họ

en: String
vi: Chuỗi

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Close
vi: Đóng

en: Word count
vi: Đếm từ

en: Show
vi: Hiện

en: Secret key
vi: Khóa bí mật

en: No items selected.
vi: Không có mục nào được chọn.

en: published
vi: đã xuất bản

en: Languages
vi: Ngôn ngữ

en: Project name
vi: Tên dự án:

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
vi: %name-from đã gửi một bức thư điện tử về việc %category.

en: Your message has been sent.
vi: Thông điệp của bạn đã được gửi đi.

en: Failed
vi: Thất bại

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: not published
vi: chưa xuất bản

en: not sticky
vi: không cố định vị trí

en: sticky
vi: cố định vị trí

en: not promoted
vi: không quảng bá

en: promoted
vi: đã đưa lên trang chủ

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Not translated
vi: Chưa được dịch

en: Translation options
vi: Các tùy chọn dịch thuật

en: English name
vi: Tên tiếng Anh

en: Native name
vi: Tên bản địa

en: Translated
vi: Đã dịch

en: Translation in progress
vi: Đang tiến hành dịch thuật

en: Blocks
vi: Khối

en: Next >
vi: Sau >

en: Save content type
vi: Lưu kiểu nội dung

en: Once an hour
vi: Một lần một giờ

en: Once a day
vi: Một lần một ngày

en: Language neutral
vi: Ngôn ngữ trung lập

en: Add role
vi: Tạo vai trò

en: Any
vi: Bất kỳ

en: Translate
vi: Dịch

en: Choose
vi: Chọn

en: No content available.
vi: Không có nội dung nào.

en: Words
vi: Từ

en: In progress
vi: Đang tiến hành

en: All languages
vi: Tất cả ngôn ngữ

en: Add language
vi: Thêm ngôn ngữ

en: Multilingual support
vi: Hỗ trợ đa ngôn ngữ

en: In Progress
vi: Đang tiến hành

en: Contact form
vi: Mẫu liên hệ

en: Text group
vi: Nhóm bản văn

en: Content translation
vi: Biên dịch nội dung

en: In queue
vi: Trong hàng đợi

en: All documents
vi: Mọi tài liệu

en: Once a week
vi: Hằng tuần

en: Don't show this message again
vi: Đừng nhắc nữa

en: Number of words
vi: Số lượng từ
