Translation Management (6.x-1.28) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Image !current of !total
th: รูปที่ !current จากทั้งหมด !total รูป

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: edit
th: แก้ไข

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: mail
th: อีเมล

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Code
th: รหัส

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: String
th: ข้อความ

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Close
th: ปิด

en: Show
th: แสดง

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: not sticky
th: ไม่ค้างไว้บนสุด

en: sticky
th: ค้างไว้บนสุด

en: not promoted
th: ไม่แสดงในหน้าแรก

en: promoted
th: แสดงในหน้าแรก

en: Complete
th: เสร็จ

en: English name
th: ชื่อภาษาอังกฤษ

en: Native name
th: ชื่อเดิม

en: Blocks
th: บล็อค

en: Save content type
th: บันทึกชนิดเนื้อหา

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: Add role
th: เพิ่มระดับผู้ใช้

en: All languages
th: ทุกภาษา

en: Add language
th: เพิ่มภาษา

en: Contact form
th: แบบฟอร์มการติดต่อ

en: Text group
th: กลุ่มข้อความ

en: Content translation
th: แปลเนื้อหา
