Translation Management (6.x-1.29) - en to jv translation catalogue (54 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Language
jv: Basa

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Password
jv: Sandhi

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Save
jv: Simpen

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Core
jv: Inti

en: View
jv: Tampilan

en: Refresh
jv: Anyari

en: Node type
jv: Tipe node

en: mail
jv: serat

en: Continue
jv: Lanjutna

en: All
jv: Kabèh

en: Configuration saved.
jv: Konfigurasi uwis disimpen.

en: To
jv: Marang

en: Published
jv: Dipacak

en: Code
jv: Kode

en: Ignore
jv: Abai

en: String
jv: Tembung

en: Show
jv: Kétoknā

en: No items selected.
jv: Ora ānā item kapilih.

en: published
jv: dipacak

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: not published
jv: ora dipacak

en: not sticky
jv: ora sticky

en: not promoted
jv: ora dipromosikna

en: promoted
jv: promosikna

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: English name
jv: Jeneng Inggris

en: Native name
jv: Jeneng Daerah

en: Blocks
jv: Blok

en: Save content type
jv: Simpen tipe kontèn

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: Add role
jv: Tambahnā parāgā

en: Any
jv: Sembarang

en: Translate
jv: Terjemahna

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: All languages
jv: Kabèh basa

en: Add language
jv: Tambah bāsā

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Text group
jv: Kelompok téks

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén
