Translation Management (6.x-1.29) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Image !current of !total
fa: عکس !current از جملۀ !total

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Password
fa: رمز

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Core
fa: هسته

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Node type
fa: نوع گره

en: mail
fa: فرستادن

en: Continue
fa: ادامه

en: All
fa: همه

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter by
fa: صافی بر اساس

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: String
fa: رشته

en: Filters
fa: صافیها

en: Close
fa: بستن

en: Show
fa: نمایش

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: published
fa: منتشرشده

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Not translated
fa: ترجمه نشده

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Save content type
fa: ذخیره نوع محتوا

en: Add role
fa: افزودن نقش

en: Translate
fa: ترجمه

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Save translation
fa: ذخیره ترجمه

en: Add language
fa: افزودن زبان

en: Contact form
fa: ورقه تماس
