Translation Management (6.x-1.3) - en to cy translation catalogue (53 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Image !current of !total
cy: Delwedd !current o !total

en: Next
cy: Nesaf

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Core
cy: Craidd

en: View
cy: Gweld

en: Node type
cy: Math o nod

en: mail
cy: post

en: All
cy: I gyd

en: Configuration saved.
cy: Ffurfweddiad wedi ei gadw

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Code
cy: côd

en: String
cy: Llinyn

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Close
cy: Yn agos

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
cy: Gyrrodd %name-from e-bost ynglŷn a %category.

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: not sticky
cy: ddim yn ludiog

en: sticky
cy: gludiog

en: not promoted
cy: heb ei hyrwyddo

en: promoted
cy: wedi ei hyrwyddo

en: Not translated
cy: Heb ei gyfieithu

en: English name
cy: Enw Saesneg

en: Native name
cy: Enw frodorol

en: Save content type
cy: Cadw math o gynnwys

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: Add role
cy: Ychwanegu swyddogaeth

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: All languages
cy: Holl ieithoedd

en: Add language
cy: Ychwanegu iaith

en: Multilingual support
cy: Cefnogaeth Amlieithog

en: Contact form
cy: Ffurflen gyswllt

en: Text group
cy: Grŵp testun

en: Content translation
cy: Cynnwys y cyfieithiad

en: Access settings
cy: Gosodiadau mynediad
