Translation Management (6.x-1.30) - en to ur translation catalogue (37 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Image !current of !total
ur: تصویر !total میں سے !current

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Back
ur: واپس

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Core
ur: کور

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: mail
ur: ڈاک

en: Configuration saved.
ur: ترتیبات محفوظ کر لی گئی ہیں۔

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Code
ur: کوڈ

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: String
ur: سطر

en: Languages
ur: زبانیں

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ur: %name-from نے %category کے متعلق ایک ای-میل ارسال کی۔

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: English name
ur: انگریزی نام

en: Native name
ur: مقامی نام

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Language neutral
ur: غیر جانبدار زبان

en: All languages
ur: تمام زبانیں

en: Add language
ur: زبان کا اضافہ کریں

en: Text group
ur: عبارتی مجموعہ
