Translation Management (6.x-1.31) - en to hu translation catalogue (443 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Image !current of !total
hu: Kép !current / !total

en: Next
hu: Következő

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Password
hu: Jelszó

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Back
hu: Vissza

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: View
hu: Megtekintés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Number of items
hu: Elemek száma

en: mail
hu: levél

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: add
hu: hozzáadás

en: Continue
hu: Folytatás

en: Please enter a valid email address
hu: Érvényes emailcím megadása

en: All
hu: Mind

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Published
hu: Közzétéve

en: Code
hu: Kód

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: Getting started
hu: Indulás

en: Number of items to display
hu: Megjelenítendő elemek száma

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Please enter your first name
hu: Keresztnév megadása

en: Please enter your last name
hu: Vezetéknév megadása

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Filters
hu: Szűrők

en: Close
hu: Bezár

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: published
hu: közzétett

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Project name
hu: A projekt neve

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
hu: %name-from küldött e-mailt %category vonatkozásában.

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: not published
hu: rejtett

en: not sticky
hu: nem kiemelt

en: sticky
hu: kiemelt

en: not promoted
hu: nincs címlapon

en: promoted
hu: címlapon

en: Complete
hu: Kész

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Translation options
hu: Fordítási lehetőségek

en: English name
hu: Angol név

en: Native name
hu: Név

en: Translated
hu: Lefordított

en: Translation in progress
hu: A fordítás folyamatban van

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Next >
hu: Következő >

en: < Prev
hu: &lt; Előző

en: or Esc Key
hu: vagy az Esc billentyű

en: Next / Close on last
hu: Következő / bezárás az utolsónál

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Once an hour
hu: Óránként

en: Once a day
hu: Naponta

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Update now
hu: Frissítés most

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: Any
hu: Bármelyik

en: recent log entries
hu: legutóbbi naplóbejegyzések

en: Select user
hu: Felhasználó kiválasztása

en: Translate
hu: Fordítás

en: Choose
hu: Választás

en: Settings saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Every cron
hu: Minden cron-futtatáskor

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Translator
hu: Fordító

en: Words
hu: Szavak

en: In progress
hu: Folyamatban

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: Save translation
hu: Fordítás mentése

en: Add language
hu: Nyelv hozzáadása

en: Multilingual support
hu: Több nyelv támogatása

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Menu translation
hu: Menü fordítása

en: Update display
hu: A kijelző frissítése

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Text group
hu: Szövegcsoport

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Access settings
hu: Hozzáférési beállítások

en: In queue
hu: Listában

en: Kind of website
hu: A weblap típusa

en: This section details multilingual support for different content types.
hu: Itt találhatók a részletek a különböző tartalomtípusok többnyelvű támogatásához.

en: Not all fields will be sent for translation.<br>The following fields wont be sent for translation<br><ul>
hu: Nem minden mező lesz elküldve fordításra. <br> A következő mezők nem lesznek elküldve fordításra <br><ul>

en: To enable translation of these fields, go to <a href="@link">@type edit</a> and enable it in the Content Translation section
hu: E mezők lefordításának érdekében követni kell a <a href="@link">@type edit</a> linket és be kell kapcsolni a fordítást a tartalom fordítása résznél

en: To enable multilingual support, go to <a href="@link">@type edit</a> and enable it in the Workflow settings
hu: A többnyelvű támogatás bekapcsolásához követni kell a  <a href="@link">@type edit</a> linket és be kell kapcsolni a munkafolyamat beállításainál

en: Block Translation
hu: Blokk fordítása

en: This section details status for translation of blocks.
hu: Ez a rész tartalmazza a blokkok fordításának aktuális részleteit

en: i18nblocks module enabled
hu: Az i18nblocks modul be van kapcsolva

en: Non multilingual blocks
hu: Nem többnyelvű blokkok

en: Non translatable blocks
hu: Nem fordítható blokkok

en: i18nblocks module is not enabled
hu: Az i18nblocks modul nincs bekapcsolva

en: Contact Form Translation
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap fordítása

en: This section details status for translation of the standard contact form.
hu: Ez a rész tartalmazza a szabványos kapcsolatfelvételi űrlap fordításának aktuális helyzetének részletét.

en: i18n Menu
hu: i18n Menü

en: i18nmenu module enabled
hu: Az i18nmenu modul be van kapcsolva

en: Contact Menu
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap menüje

en: The standard contact form menu can not be translated.
hu: A szabványos kapcsolatfelvételi űrlap menüjét nem lehet lefordítani.

en: A user defined contact form menu is available.
hu: Elérhető egy, a felhasználó által megadott kapcsolatfelvételi űrlap.

en: i18nmenu module not enabled
hu: Nincs bekapcsolva az i18nmenu modul

en: Enable the i18nmenu module so that the contact form menu can be translated.
hu: A kapcsolatfelvételi űrlap menüjének fordítása érdekében be kell kapcsolni az i18nmenu modult.

en: i18n status
hu: Az i18n állapota

en: This section details status for i18n modules.
hu: Ez a rész tartalmazza az i18n moduljainak részleteit.

en: i18n Taxonomy
hu: i18n taxonómia

en: i18ntaxonomy module enabled
hu: Az i18ntaxonomy modul be van kapcsolva

en: i18ntaxonomy module is not enabled
hu: Az i18ntaxonomy modul nincs bekapcsolva

en: Enable the i18ntaxonomy module if you want to have taxonomy translated.
hu: A taxonómia lefordításához be kell kapcsolni az i18ntaxonomy modult.

en: Enable the i18nblocks module if you want to have taxonomy translated.
hu: A taxonómia lefordításához be kell kapcsolni az i18nblocks modult.

en: Show documents in
hu: Dokumentumok megmutatása itt:

en: All documents
hu: Összes dokumentum

en: Not translated or needs updating
hu: Nincs lefordítva vagy frissítésre szorul

en: Contact Form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Content that is language neutral cannot be sent for translation. Edit the content and set the language if you want to send it for translation
hu: A nyelvfüggetlen tartalmakat nem lehet fordításra küldeni. Előbb szerkeszteni kell a tartalmat és be kell állítani a nyelvét, mielőtt sor kerülhet a fordításra.

en: Translate selected documents
hu: A kiválasztott dokumentumok fordítása

en: Translation cost estimate
hu: A fordítás költségének becslése

en: No translation targets were selected.
hu: Nincs kiválasztott fordítási cél.

en: Missing i18n modules.
hu: Hiányoznak az i18n modulok

en: Completed Translations
hu: Elkészült fordítások

en: The following translations have been received and are waiting for review
hu: Elkészültek és átnézésre várnak az alábbi fordítások

en: Publish state for completed translations
hu: Elkészült fordítások közzétételi állapota

en: Publish when received
hu: Közzététel beérkezéskor

en: Don't publish, I will review them and publish manually
hu: Ne legyen közzétéve; átnézés után manuális közzététel

en: Select the method to handle node deletetion for translated nodes
hu: Itt lehet kiválasztani, hogyan kezelje a rendszer a lefordított tartalmak törlését

en: I will delete the translations manually
hu: A fordítások törlése manuálisan

en: Automatically delete all translations
hu: Az összes fordítás automatikus törlése

en: Choose how the system will handle node deletion
hu: Itt lehet kiválasztani, hogyan kezelje a rendszer a tartalmak törlését

en: Update links to internal pages so that translations link to other translations and not to original language nodes
hu: A belső oldalakra mutató linkek frissítése annak érdekében, hogy a fordítások más fordított szövegekre mutassanak, ne pedig az eredeti nyelven írott tartalmakra.

en: Update links
hu: Linkek frissítése

en: Don't update links
hu: Ne legyenek frissítve a linkek

en: This is a translation of
hu: Ez a következő fordítása:

en: Translation ready
hu: A fordítás elkészült

en: Project page
hu: Projektlap

en: on ICanLocalize.com
hu: Az ICanLocalize.com-on

en: Sent for translation:
hu: Kiküldve fordításra:

en: There are approximately !words words in !nodes nodes. <br>The cost estimate to translate to any language is $!cost.<br>The details for each node type are:
hu: Hozzávetőlegesen !words szó van !nodes tartalomban. <br>A valamely nyelvre történő fordítás becsült költsége: $!cost.<br>Az egyes tartalomtípusok részletei:

en: Translation is OK - Publish
hu: A fordítás rendben - Közzé lehet tenni

en: Translation needs fixing - chat with translator
hu: A fordítást ki kell javítani - csevegés a fordítóval

en: This comment was auto translated from !language. See !note_link.
hu: Ezt a megjegyzést automata fordítóprogram fordította le !language nyelvről. Lásd !note_link

en: Google AJAX Language translation failed
hu: A Google AJAX nyelvi fordítása sikertelen

en: Content Translation
hu: Tartalom fordítása

en: @type fields to translate
hu: @type mezők fordítása

en: Minor edit - don't update translation
hu: Kisebb szerkesztési munkálatok - nem szabad frissíteni a fordítást

en: Select this option if you are only making a minor edit and you don't require the translations of this content updated.
hu: Ezt a lehetőséget akkor kell kiválasztani, amikor csak kisebb javításokat végez az ember, ezért nincs szükség a tartalom fordításainak frissítésére.

en: There is no language selected for this content. Please select a language above if you want this content translated.
hu: Ehhez a tartalomhoz nem lett nyelv kiválasztva. Ki kell választani valamelyiket a fenti nyelvek közül, s csak utána lehet lefordítani a tartalmat.

en: You cannot translate %title to its source language
hu: Nem lehet a forrásnyelvre lefordítani ezt: %title

en: A translation is in progress for %title to %lang
hu: %title fordítása folyamatban van %lang nyelvre

en: A translation is in progress for %block to %lang
hu: %block fordítása folyamatban van %lang nyelvre

en: A translation is in progress for the contact form to %lang
hu: A kapcsolatfelvételi űrlap fordítása folyamatban van %lang nyelvre

en: @origin translation
hu: @origin fordítása

en: Translation complete
hu: A fordítás kész

en: Translation needs update
hu: A fordítás frissítésre szorul

en: Translation failed
hu: A fordítás sikertelen volt

en: Not translated yet
hu: Még nincs lefordítva

en: Translation status:
hu: A fordítás állapota

en: md5 when last sent for translation
hu: md5 az utolsó fordításra küldéskor

en: indicates if all links to other translated contant have been fixed.
hu: azt jelzi, hogy minden más lefordított tartalomra mutató link rendben van-e.

en: Please enable the i18n taxonomy module so taxonomy can be translated.
hu: A taxonómia fordításához be kell kapcsolni az i18n taxonómiamodult.

en: Please enable the i18n blocks module so user defined blocks can be translated.
hu: A felhasználók által létrehozott blokkok fordításához be kell kapcsolni az i18n blocks modult.

en: What kind of website is this?
hu: Milyen webhely ez?

en: Test site - I'm only testing out the system and don't need to have translators assigned yet.
hu: Tesztoldal - csak próbálgatom a rendszert, egyelőre nincs szükségem fordítókra.

en: Development site with real contents - This site includes real contents that need to be translated, but still running on a development server.
hu: Fejlesztői oldal valódi tartalmakkal - A webhelyen valódi lefordítandó tartalmak találhatók, de még mindig fejlesztői szerveren fut.

en: You only have one language setup or enabled on your Drupal site. Please add or enable additional languages - <a href="!add_languages">Add languages.</a>
hu: Csak egyetlen nyelv lett beállítva vagy engedélyezve a webhelyen. További nyelveket kell hozzáadni vagy bekapcsolni a <a href="!add_languages">nyelvek hozzáadása</a> résznél.

en: Translate to these languages
hu: Fordítás ezekre a nyelvekre

en: Translator selection
hu: Fordítók kiválasztása

en: Use my own translators.
hu: Saját fordítók használata

en: Select how you want to select translators
hu: Itt lehet megadni a fordítók kiválasztásának módját

en: Notification preferences
hu: Értesítési beállítások

en: ICanLocalize will send notifications messages via email of these events
hu: Az ICanLocalize értesítő üzeneteket fog küldeni ezekről az eseményekről

en: ICanLocalize account closed
hu: Az ICanLocalize-fiók lezárva

en: Account balance warning
hu: Figyelmeztetés az egyenleggel kapcsolatban

en: Website ID
hu: Webhelyazonosító

en: The website ID you received from
hu: Webhely-azonosító innen:

en: Accesskey
hu: Hozzáférési kulcs

en: The accesskey you received from
hu: Hozzáférési kulcs innen:

en: Webite ID and Accesskey verified.
hu: A webhely-azonosító és a hozzáférési kulcs igazolva.

en: ICanLocalize project name: <b>
hu: Az ICanLocalize-projekt neve:  <b>

en: ICanLocalize project description: <b>
hu: Az ICanLocalize-projekt leírása:

en: <b>Project settings</b>
hu: <b>Projektbeállítások</b>

en: Project description
hu: A projekt leírása

en: Provide a short description of the website so that translators know what background is required from them.
hu: Itt lehet megadni egy rövid leírást a webhelyről, hogy a fordítók számára kiderüljön, milyen háttérrel kell rendelkezniük.

en: <b>ICanLocalize Account</b>
hu: <b>ICanLocalize-fiók</b>

en: See
hu: Lásd a

en: Install and setup guide
hu: Telepítési és beállítási útmutatót

en:  for details.
hu:  a részletekért.

en: From %from to %to
hu: %from nyelvről %to nyelvre

en: Disabled or not selected in Drupal.
hu: Ki van kapcsolva, vagy nincs kiválasztva a Drupalban.

en: The content type %type has been updated.
hu: %type tartalomtípus frissítve lett.

en: Page content type has been updated.
hu: Az oldal tartalomtípusa frissült.

en: Created new vocabulary
hu: Új szótár jött létre

en: Vocabulary created
hu: Elkészült a szótár

en: Language successfully enabled.
hu: Sikerült bekapcsolni a nyelvet.

en: Page %title has been created.
hu: %title oldal létrejött.

en: Page created.
hu: Az oldal létrejött.

en: Failed to execute a web service. Returned error was %code %message
hu: Nem sikerült végrehajtani a webes szolgáltatást. A hibajelzés a következő volt: %code %message

en: Error pulling translation statuses %data
hu: Hiba a fordítási állapotok megállapításakor: %data

en: The request ID
hu: A kérés azonosítója

en: The module which requested the translation
hu: A fordítást kérő modul

en: Th origin language of the requested translation
hu: A kért fordítás eredeti nyelve

en: The target language of the requested translation
hu: A kért fordítás célnyelve

en: The status of the request
hu: A kérés állapota

en: Send now
hu: Küldés most

en: ICanLocalize name
hu: ICanLocalize név

en: Choose translators from ICanLocalize.
hu: Fordítók kiválasztása az ICanLocalize fordítói közül.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages and how they are associated with languages on ICanLocalize. You can use this to map custom languages to ICanLocalize languages.
hu: Ez az oldal áttekintést nyújt a webhelyen bekapcsolt nyelvekről és arról, hogyan viszonyulnak ezek az ICanLocalize-on elérhető nyelvekhez. Össze lehet fésülni őket a térkép segítségével.

en: eg. You may have created a custom english language with a code of en-US. You can use this page to map this to English on ICanLocalize.
hu: Példának okáért valaki létrehoz egy saját angol nyelvet en-US kóddal. Ezen a lapon össze lehet kötni az ICanLocalize angol nyelvével.

en: The ICanLocalize languages and their mapping to Drupal languages
hu: Az ICanLocalize nyelvei és azok összefésülése a Drupalban beállított nyelvekkel

en: Drupal language code
hu: A Drupal nyelvi kódja

en: The ICanLocalize language name
hu: Az ICanLocalize nyelv neve

en: The ICanLocalize language id
hu: Az ICanLocalize nyelvi azonosítója

en: project page
hu: projekt-lap

en: (no title)
hu: (nincs cím)

en: Translate to @lang
hu: Fordítás @lang nyelvre

en: There are no translators assigned to any of your target languages.
hu: Egyik célnyelvhez sincs hozzárendelve fordító.

en: 1. Translation Languages
hu: 1. Fordításhoz elérhető nyelvek

en: 2. Options
hu: 2. Beállítások

en: 3. Account setup
hu: 3. Fiókbeállítások

en: <b>Translation options</b>
hu: <b>Fordítási beállítások</b>

en: Create account and Finish
hu: Fiók létrehozása és befejezés

en: Content translation options
hu: Tartalomfordítási beállítások

en: More translation pairs
hu: További fordítási párok.

en: ICanLocalize Account creation error:
hu: Hiba az ICanLocalize-fiók létrehozásakkor:

en: <b>An account was created for you in ICanLocalize</b> - Next step:<br />Use the <a href="!link">Translation Dashboard</a> to send documents to translation.
hu: <b>Létrejött az ICanLocalize-fiók</b> – A következő lépés:<br /><a href="!link">Fordítási irányítópult</a> használata a fordításra váró dokumentumok kiküldéséhez.

en: You don't have enough funds in your ICanLocalize account - [b]Funds required - $%s[/b]
hu: Nincs elegendő pénz az ICanLocalize-egyenlegen – [b] Szükséges pénzmennyiség – $%s[/b]

en: - (No translators available - %scheck progress%s)
hu: – (Nincs elérhető fordító – %scheck progress%s)

en: The reminders from ICanLocalize
hu: Értesítések az ICanLocalize-tól

en: ICanLocalize Reminders
hu: ICanLocalize emlékeztetők

en: Show reminders
hu: Emlékeztetők megjelenítése

en: Hide reminders
hu: Emlékeztetők elrejtése

en: - (Translators available)
hu: - (Elérhető fordítók)

en: Once a week
hu: Hetente

en: Waiting for translator
hu: Fordításra vár

en: Translation received
hu: Fordítás érkezett

en: Request failed
hu: A kérés sikertelen volt

en: The source was not found.
hu: A forrás nem található.

en: There are no strings queued for translation
hu: Nincs fordításra váró karaktersorozat

en: Cancel selected strings
hu: A kiválasztott karaktersorozatok törlése

en: Queue for translation
hu: Fordítási sor

en: There are strings queued for translation:
hu: Karaktersorozatok várnak fordításra:

en: Checking status...
hu: Állapot ellenörzése...

en: The last translation (to %last) request will be used for : %lang
hu: Az utolsó fordítási kérés (%last) lesz használva erre a nyelvre: %lang

en: dismiss
hu: figyelmen kívül hagyás

en: <b>Status check</b> - Ensure you have everything setup before sending translations. Perform a <a href="@link">Status check</a>
hu: <b>Állapotellenőrzés</b> – A fordítások kiküldése előtt meg kell győződni róla, hogy minden be lett állítva. <a href="@link">Állapotellenőrzés</a> végrehajtása

en: <b>NOTE - Menu translation:</b> The following content types wont have their menus sent for translation. <a id="icl_menu_dismiss_all" href="#">dismiss all</a>
hu: <b>Figyelmeztetés!</b> Menü fordítása: az alábbi tartalomtípusok menüje nem lesz elküldve fordításra. <a id="icl_menu_dismiss_all" href="#">mind figyelmen kívül hagyása</a>

en: Go to node type
hu: Ugrás a tartalomtípushoz

en: Dismiss warning
hu: Figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása

en: Translated Menu Synchronization
hu: Lefordított menüszinkronizálás

en: Keep the translated menus in sync with changes to this menu.
hu: A lefordított menüket itt lehet szinkronban tartani a menün eszközölt változtatásokkal.

en: Synchronize menu order.
hu: A menü sorrendjének szinkronizálása

en: Synchronize menu hierarchy
hu: A menü hierarchiájának szinkronizálása

en: Synchronize enabled state
hu: A bekapcsolt állapot szinkronizálása

en: Synchronize expanded state
hu: A kibontott állapot szinkronizálása

en: Select how you want the translated menu/s to be constructed
hu: Itt lehet kiválasztani, hogyan készüljenek a lefordított menük

en: Save translations in the same menu as original
hu: A fordítás elmentése az eredeti menübe

en: Choose separate menus for larger menu structures. This requires setting multilingual variables. See:
hu: A menük szétválasztását kell kiválasztani a nagyobb menüstruktúrákhoz. Ehhez be kell állítani a többnyelvű változókat. Lásd:

en: Save translations to a separate menu for each language
hu: A fordítások elmentése külön-külön az egyes nyelveken létrehozott menükbe

en: <b>Automatic Image Replacement</b>
hu: <b>automatikus képhelyettesítés</b>

en: Select the method to use to select alternative images for translated content
hu: Itt lehet kiválasztani, milyen módszerrel legyenek kiválasztva a lefordított tartalom számára az alternatív képek

en: Add language prefix to name (eg. image_1_es.jpg)
hu: Nyelvi előtag hozzáadása a névhez (például image_1_hu.jpg)

en: In a sub-directory using language prefix (eg. /es/image_1.jpg)
hu: Nyelvi előtagot használó alkönyvtárban (például /hu/image_1.jpg)

en: None - I'll set them manually
hu: Nincs – kézzel lesz beállítva

en: <b>Image Replacement Overrides</b>
hu: <b>Képhelyettesítés felülírása</b>

en: Search nodes and blocks for any images requiring translation:
hu: Tartalmak és blokkok átkutatása a fordításra váró képek után:

en: Scan for new images
hu: Új képek keresése

en: Use this table to override the automatic image replacement method and enter different replacement images to be used in translated content.
hu: Ennek a táblázatnak a segítségével felül lehet írni az automatikus képhelyettesítési módszert és más helyettesítő képeket lehet megadni a lefordítandó tartalom számára.

en: No alternative images were used in any translated nodes.
hu: Egyetlen lefordított tartalomban sincsenek alternatív képek.

en: No alternative images were used in any translated blocks.
hu: Egyetlen lefordított blokkban sincsenek alternatív képek.

en: &lt;img src="<b>Local url</b>"&gt;
hu: &lt;img src="<b>Helyi url</b>"&gt;

en: &lt;embed src="<b>Local url</b>"&gt;
hu: &lt;embed src="<b>Helyi url</b>"&gt;

en: &lt;object ... &gt; &lt;param name="movie" value="<b>Local url</b>"&gt;
hu: &lt;object ... &gt; &lt;param name="film" value="<b>Helyi url</b>"&gt;

en: Presents an interface for replacing images in translated content
hu: Felületet biztosít a lefordított tartalomban szereplő képek helyettesítéséhez

en: md5 of the data contents
hu: Az adattartalom md5 összege

en: * Your changes have not been applied to the translated content yet.
hu: * A változtatások még nem lettek alkalmazva a lefordított szövegre.

en: Apply image replacement to translated content
hu: Képhelyettesítés alkalmazása a lefordított dokumentumban

en: Don't convert
hu: Ne alakítsa át

en: Use replacement from override table
hu: Helyettesítés kiválasztása a felülírási táblázatból

en: Scan for new links
hu: Új linkek keresése

en: No alternative links were used in any translated nodes.
hu: Egyetlen lefordított tartalomban sincs alternatív link.

en: An alternative image is only used in translated content if it exists. Otherwise the image in the original content is used.
hu: Csak akkor lehet alternatív képet használni a lefordított tartalomban, ha rendelkezésre áll ilyen kép. Egyébként az eredeti tartalomban lévő kép marad használatban.

en: <a href="@url">More info</a>
hu: <a href="@url">További információk</a>

en: &lt;a href="<b>Local url</b>"&gt;
hu: &lt;a href="<b>Helyi webcím</b>"&gt;

en: &lt;a href="<b>External url</b>"&gt;
hu: &lt;a href="<b>Külső webcím</b>"&gt;

en: Presents an interface for replacing links in translated content
hu: Felületet biztosít a lefordított tartalomban szereplő linkek helyettesítéséhez

en: <b>Information about your website</b>
hu: <b>Információk a webhelyről</b>

en: Describe your website
hu: A webhely leírása

en: Please describe your site, target audience and preferred writing style. This would allow the most suitable translators to apply for this job.
hu: Itt lehet megadni a webhely leírását, célközönségét és az előnyben részesített írási stílust. Lehetővé teszi, hogy a legmegfelelőbb fordítók jelentkezzenek a munkára.

en: <a href="@url">Show all documents</a>
hu: <a href="@url">Az összes dokumentum mutatása</a>

en: Translation is currently in progress and cannot be updated.
hu: A fordítás jelenleg folyamatban van és nem lehet frissíteni.

en: Translation Complete
hu: A fordítás kész

en: Translated to
hu: Lefordítva erre:

en: Displaying first @count items. <a href="@url">Show all @total items.</a>
hu: Az első @count elem látszik. <a href="@url">Az összes @total elem megmutatása.</a>

en: Translated - Status verification required
hu: Le van fordítva – az állapotát ellenőrizni kell

en: Auto update
hu: Automatikus frissítés

en: Do you want to set all current content to
hu: Az összes jelenlegi tartalom beállítása erre:

en: This translation is OK
hu: Ez a fordítás rendben van

en: Update needed
hu: Frissítésre szorul

en: Don't update automatically *
hu: Nincs automatikus frissítés *

en: <p>* You can also set the state for individual content</p>
hu: <p>* Az egyes tartalmak állapotát is meg lehet adni</p>

en: Set content state
hu: A tartalom állapotának megadása

en: Status Check
hu: Állapotellenőrzés

en: Image Translation
hu: Képek fordítása

en: Link Translation
hu: Hivatkozások fordítása

en: This translation is finished
hu: A fordítás elkészült

en: Translated content - %s
hu: Lefordított tartalom – %s

en: Original content - %s:
hu: Eredeti tartalom – %s

en: Your translation will be lost
hu: A fordítás el fog veszni

en: edit languages
hu: nyelvek szerkesztése

en: You don't have permission to edit translation jobs.
hu: Nincs elegendő jogosultság a fordítási munkák szerkesztéséhez.

en: Configure translator.
hu: Fordító beállításai

en: No translation jobs found.
hu: Nem található fordítási munka

en: Translation for !title is complete. You can review the !link and make sure it is correct.
hu: !title fordítása befejeződött. !link követésével ellenőrizni lehet, hogy rendben van-e.

en: Translation for !title is complete.
hu: !title fordítása befejeződött.

en: Not done
hu: Nincs kész

en: Total in progress from !lang_from to !lang_to: !words_in_progress words in !in_progress job!plural.
hu: Összes folyamatban lévő fordítás !lang_from nyelvről !lang_to nyelvre: !words_in_progress szó !in_progress job!plural a fordítási munkákban.

en: Total complete from !lang_from to !lang_to: !words_complete words in !complete job!plural.
hu: Összes elkészült fordítás !lang_from nyelvről !lang_to nyelvre: !words_in_complete szó !in_complete job!plural a fordítási munkákban.

en: All of the users are already translators. Go to <a href="@url">user list</a>
hu: Már az összes felhasználó fordító. <a href="@url">Felhasználók listája</a>

en: Add Translator
hu: Fordító hozzáadása

en: Add translator
hu: Fordító hozzáadása

en: Unknown user.
hu: Ismeretlen felhasználó.

en: Edit Translator %s
hu: %s fordító szerkesztése

en: Select the languages that the translator can translate to
hu: Itt lehet kiválasztani, hogy a fordító mely nyelvekre fordíthat

en: Translation Jobs
hu: Fordítási munkák

en: List of translation jobs.
hu: Fordítási munkák listája.

en: View translators and manage their languages.
hu: Fordítók megtekintése és az általuk használt nyelvek beállítása.

en: Edit Translator
hu: Fordító szerkesztése

en: Manage all translation tasks
hu: Az összes fordítási feladat kezelése

en: Show advanced filters
hu: Haladó szűrők megjelenítése

en: Hide advanced filters
hu: Haladó szűrők elrejtése

en: Translation Management
hu: Fordításkezelés

en: Stop being the translator for this document
hu: Visszalépés a dokumentum fordításától

en: Translation Settings
hu: Fordítási beállítások

en: Manage translation settings
hu: Fordítási beállítások kezelése

en: Localization of content using local translators.
hu: Tartalmak fordítása helyi fordítók igénybevételével.

en: Translation Services
hu: Fordítási szolgáltatások

en: From language
hu: Erről a nyelvről:

en: Google translation to %lang
hu: Google-fordtás %lang nyelvre

en: Localization of content using Google Translate.
hu: Tartalom fordítása a Google-fordító segítségével.

en: Error occurred while notifying %name (%mail)
hu: Hiba lépett fel %name (%mail) értesítésekor

en: Error loading user
hu: Hiba a felhasználó betöltésekor

en: Language code of source content.
hu: A forrástartalom nyelvi kódja.

en: Language code of target content.
hu: A céltartalom nyelvi kódja.

en: Job submitted
hu: A munka leadva

en: OneHourTranslation Service
hu: Egyórás fordítási szolgálat

en: Settings for the OneHourTranslation translation service.
hu: Az egyórás fordítási szolgálat beállításai

en: Once every 6 hours
hu: 6 óránként

en: Once every 12 hours
hu: 12 óránként

en: Human translator
hu: A fordítást ember végzi

en: OneHourTranslation logo
hu: Egyórás fordítás logója

en: Cron has not run yet, so the credit balance could not be fetched.
hu: Még nem futottak le az időzített feladatok, ezért nem lehetett megállapítani az elérhető egyenleget.

en: Last cron could not fetch credit balance. Error message recieved was:
hu: Az időzített feladatok utolsó lefutása alkalmával nem sikerült megállapítani az egyenleget. A kapott hibaüzenet:

en: Google translate
hu: Google-fordítás

en: ICanLocalize translation service
hu: ICanLocalize fordítási szolgáltatás

en: Moderate comments in own language
hu: Megjegyzések moderálása saját nyelven

en: Submit content for translation
hu: Tartalom leadása fordításra

en: Translation management options
hu: A fordításkezelés lehetőségei

en: Administer ICanLocalize
hu: Az ICanLocalize adminisztrációja

en: Provides core services for sending and returning translation jobs.
hu: Alapszolgáltatások biztosítása fordítási munkák küldéséhez és fogadásához.

en: Can manage translation jobs
hu: Lehetőség fordítási munkák kezelésére

en: Can do translation jobs
hu: Fordítást végezhet

en: Can view translation jobs
hu: Megtekintheti a fordításokat

en: Handles translation job management and notification.
hu: Kezeli a fordítási munkálatokat és értesítéseket küld szét.

en: Local translation service
hu: Helyi fordítási szolgáltatás

en: Learn more
hu: További információk

en: Drupal experts. Professional, quality assured translations
hu: Drupal-szakértők. Profi, minőségbiztosítással rendelkező fordítók.

en: Chat with translator
hu: Csevegés a fordítóval

en: <a href="@url">Add translators</a>
hu: <a href="@url">Fordítók hozzáadása</a>

en: Checks Drupal's multilingual system, reports possible problems and suggests solutions
hu: Ellenőrzi a Drupal többnyelvű beállításait, jelentést készít a lehetséges problémákról és javaslatot tesz a megoldásukra.

en: About managing translators
hu: A fordítók kezeléséről

en: There are no target languages available. You need to <a href="@url">enable more languages</a>.
hu: Nincsenek beállítva célnyelvek. <a href="@url">Több nyelv bekapcsolása</a> szükséges.

en: To language
hu: Erre a nyelvre:

en: Select translation service
hu: Fordítási szolgáltatás kiválasztása

en: No interface for adding translator available.
hu: Nincs elérhető felület a fordítók hozzáadásához.

en: Your own translators
hu: Saját fordítók

en: Choose drupal user
hu: Drupal-felhasználó kiválasztása

en: Create new Drupal user
hu: Új Drupal-felhasználó létrehozása

en: Show this many items when displaying translation jobs on the dashboard and elsewhere.
hu: Ennyi elemet mutasson a fordítási munkák megjelenítésekor az irányítópulton vagy másutt.

en: Connects you with freelance professional translators where you can interview and choose the best ones for your project.
hu: Kapcsolatot teremt szabadúszó profi fordítókkal, akikkel el lehet beszélgetni a legalkalmasabb kiválasztása érdekében.

en: I understand that translation statistics will be sent to ICanLocalize
hu: Annak tudomásul vétele, hogy a fordítási statisztikákat a rendszer elküldi az ICanLocalize-nak

en: Enable Status Reports
hu: Állapotjelentés bekapcsolása

en: Reporting
hu: Jelentés

en: The translation statistics that are collected are:
                        <ul>
                          <li>Untranslated documents</li>
                          <li>Documents waiting for translator</li>
                          <li>Translations in progress</li>
                          <li>Translations complete</li>
                        </ul>
hu: A következő fordítási statisztika készült el:
                        <ul>
                          <li>Lefordítatlan dokumentumok</li>
                          <li>Fordításra váró dokumentumok</li>
                          <li>Folyamatban lévő fordítások</li>
                          <li>Elkészült fordítások</li>
                        </ul>

en: Report translation statistics via cron
hu: A fordítási statisztikák jelentésének elkészítése cron-futtatás révén

en: Report translation statistics whenever translation status changes
hu: A fordítási statisztikák jelentésének elkészítése mindannyiszor, amikor a fordítás állapota megváltozik

en: Words*
hu: Szavak száma*

en: The estimate of the number of words in the node
hu: A szavak becsült száma a tartalomban

en: The estimate of the number of words in the block
hu: A szavak becsült száma a blokkban

en: The estimate of the number of words
hu: Szavak számának becslése

en: Google translation failed to %lang: %error
hu: A Google fordítása nem sikerült %lang nyelvre: %error

en: Translation Languages
hu: Fordítási nyelvek

en: I need translation from
hu: Erről a nyelvről kell fordítani

en: Select Language
hu: Nyelv kiválasztása

en: to these languages:
hu: ezekre a nyelvekre

en: Number of words
hu: Szavak száma

en: You have selected the following content:
hu: Az alábbi tartalom került kiválasztásra:

en: Produce Quote
hu: Árajánlat kérése

en: Save for later
hu: Mentés későbbre

en: Get quote
hu: Árajánlat kérése

en: Connects you with freelance professional translators where you can interview and choose the best ones for your project.</strong><br />!link<br />!linkquote
hu: Összeköttetést teremt a szabadúszó fordítókkal, akik közül a felvételi beszélgetés révén ki lehet választani a munka számára legmegfelelőbbeket. </strong><br />!link<br />!linkquote

en: Receive notifications
hu: Értesítések bekapcsolása

en: Synchronize translation jobs with ICanLocalize
hu: A fordítási munkák szinkronizálása az ICanLocalize-zal

en: !title from !origin to !target
hu: !title erről az eredetiről: !origin erre a nyelvre: !target

en: Delete the selected translation jobs
hu: A kiválasztott fordítási munkák törlése

en: <strong>*</strong> Estimated total word count = @total_words<span id="icl_selected_word_count"></span>
hu: <strong>*</strong> Összes szó becsült száma = @total_words<span id="icl_selected_word_count"></span>

en: Alternative images were used in @count translated nodes.
hu: @count lefordított tartalomban lettek használva alternatív képek.

en: Alternative images were used in @count translated blocks.
hu: @count lefordított blokkban lettek használva alternatív képek.

en: Alternative links were used in @count translated nodes.
hu: @count lefordított tartalomban lettek felhasználva alternatív linkek.

en: Alternative links were used in @count translated blocks.
hu: @count lefordított blokkban lettek felhasználva az alternatív hivatkozások.

en: Job size: @words words
hu: A munka mérete: @words szó

en: @node_title has been published. Return to @linkTranslation Review</a>
hu: @node_title közzé lett téve. Visszatérés a @linkTranslation áttekintésére</a>

en: Translate from @language
hu: Fordítás @language nyelvről

en: You are translating !info from @origin to @target
hu: !info fordítása @origin nyelvről @target nyelvre

en: Queued strings @id
hu: Várakozó kifejezések @id

en: @from_language to @target_language
hu: @from_language nyelvről @target_language nyelvre

en: <h4>Sponsored by @link_open ICanLocalize @link_close</h4> Experts in Drupal translation
hu: <h4>Támogatta @link_open ICanLocalize @link_close</h4> A Drupal-fordítások szakértője

en: @name is not a translator.
hu: @name nem fordító.

en: Translation jobs for @username
hu: @username fordítóra váró fordítási munkák

en: Translation Manager settings
hu: A Fordításkezelő beállításai

en: Do not receive notifications
hu: Értesítések kikapcsolása

en: Remove as Translator
hu: Eltávolítás a fordítók közül

en: User removed as translator.
hu: A felhasználó el lett távolítva a fordítók közül

en: Translation not saved. A more recent translation job is available.
hu: A fordítás nincs mentve. Van újabb fordítás.
