Translation Management (6.x-1.5) - en to hr translation catalogue (56 entries)

en: Title
hr: Naslov

en: Image !current of !total
hr: Slika !current od !total

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi konfiguraciju

en: Delete
hr: Izbriši

en: Content
hr: Sadržaj

en: Email address
hr: Email adresa

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Odustani

en: Language
hr: Jezik

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Password
hr: Lozinka

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: All
hr: Svi

en: Configuration saved.
hr: Konfiguracija spremljena.

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Published
hr: Objavljeno

en: Code
hr: Kod

en: String
hr: Niz

en: Filters
hr: Filteri

en: Show
hr: Prikaži

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: published
hr: objavljeno

en: Languages
hr: Jezici

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
hr: %name-from poslao/la је e-mail u vezi sa %category.

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: not published
hr: nije objavljeno

en: not sticky
hr: nije ljepljivo

en: sticky
hr: ljepljivo

en: not promoted
hr: nije promovirano

en: promoted
hr: promovirano

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: English name
hr: Engleski naziv

en: Native name
hr: Izvorno ime

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Save content type
hr: Spremi vrstu sadržaja

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: Translate
hr: Prevedi

en: Settings saved.
hr: Postavke snimljene.

en: All languages
hr: Svi jezici

en: Save translation
hr: Spremi prijevod

en: Add language
hr: Dodaj jezik

en: Multilingual support
hr: Višejezična podrška

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Text group
hr: Tekst grupa

en: Content translation
hr: Prijevod sadržaja

en: Access settings
hr: Pravila pristupa
