Translation Management (6.x-1.5) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Image !current of !total
tr: Resim: !current / !total

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tür

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Hareket

en: Password
tr: Şifre

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Core
tr: Çekirdek

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Tazele

en: Node type
tr: Düğüm türü

en: mail
tr: posta

en: add
tr: ekle

en: All
tr: Tümü

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Published
tr: Yayında

en: Code
tr: Kod

en: First name
tr: Adınız

en: Last name
tr: Soyad

en: String
tr: Yazı

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Close
tr: Kapat

en: Show
tr: Göster

en: No items selected.
tr: Seçili öğe yok.

en: published
tr: yayında

en: Languages
tr: Diller

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
tr: %name-from %category ile ilgili bir e-posta gönderdi.

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: not published
tr: yayında değil

en: not sticky
tr: yapışkan değil

en: sticky
tr: yapışkan

en: not promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmemiş

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: Not translated
tr: Çevrilmemiş

en: English name
tr: İngilizce adı

en: Native name
tr: Yerel adı

en: Translated
tr: Çevirildi

en: Save content type
tr: İçerik türünü kaydet

en: Language neutral
tr: Orjinal dili

en: Add role
tr: Rol ekle

en: Translate
tr: Çevir

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: All languages
tr: Tüm diller

en: Add language
tr: Dil ekle

en: Multilingual support
tr: Çoklu dil desteği

en: Contact form
tr: İletişim formu

en: Text group
tr: Metin grubu

en: Content translation
tr: İçerik çevirisi
