Translation Management (6.x-1.8) - en to el translation catalogue (68 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Image !current of !total
el: Εικόνα !current από !total

en: Next
el: Επόμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Back
el: Πίσω

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Summary
el: Περίληψη

en: Core
el: Πυρήνας

en: View
el: Προβολή

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: add
el: προσθήκη

en: All
el: Όλες

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Code
el: Κωδικός

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: String
el: Φράση

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Languages
el: Γλώσσες

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
el: Ο/Η %name-from έστειλε e-mail σχετικά με %category.

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Failed
el: Απέτυχε

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: not sticky
el: μη μόνιμο

en: sticky
el: μόνιμο

en: not promoted
el: μη προβιβασμένο

en: promoted
el: προβιβασμένο

en: Not translated
el: Χωρίς μετάφραση

en: English name
el: Όνομα στην Αγγλική

en: Native name
el: Εγγενές όνομα

en: Translated
el: Μεταφρασμένο

en: Next >
el: Επόμενη >

en: < Prev
el: < Προηγ

en: or Esc Key
el: ή πλήκτρο ESC

en: Next / Close on last
el: Επόμενο / Κλείσιμο στο τελευταίο

en: Save content type
el: Αποθήκευση τύπου ύλης

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Translate
el: Μετάφραση

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Add language
el: Προσθήκη γλώσσας

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Text group
el: Ομάδα κειμένου

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου
