Translation Management (6.x-1.9) - en to pt translation catalogue (71 entries)

en: Title
pt: Título

en: Image !current of !total
pt: Imagem !current de !total

en: Next
pt: Próximo

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Email address
pt: Endereço de Email

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Língua

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Salvar

en: Summary
pt: Resumo

en: Core
pt: Núcleo

en: View
pt: Ver

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Node type
pt: Tipo de node

en: mail
pt: email

en: add
pt: adicionar

en: All
pt: Tudo

en: Configuration saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Published
pt: Publicado

en: Code
pt: Código

en: Filter by
pt: Filtrar por

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: String
pt: Expressão

en: Filters
pt: Filtros

en: Close
pt: Fechar

en: Show
pt: Exibir

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: published
pt: publicado

en: Languages
pt: Línguas

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
pt: %name-from enviou um email sobre %category.

en: Your message has been sent.
pt: Sua mensagem foi enviada.

en: Failed
pt: Falhou

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: not published
pt: não publicado

en: not sticky
pt: não destacado

en: sticky
pt: destaque

en: not promoted
pt: não promovido

en: promoted
pt: promovido

en: Not translated
pt: Não traduzido

en: English name
pt: Nome em inglês

en: Native name
pt: Nome nativo

en: Translated
pt: Traduzido

en: Next >
pt: Próximo >

en: < Prev
pt: < Anterior...

en: or Esc Key
pt: ou tecla Esc

en: Next / Close on last
pt: Próximo / Fechar no último

en: Save content type
pt: Salvar tipo de conteúdo

en: Language neutral
pt: Sem língua específica

en: Add role
pt: Adicionar papel

en: Any
pt: Qualquer

en: Translate
pt: Traduzir

en: No content available.
pt: Sem conteúdo disponivel.

en: All languages
pt: Todas as línguas

en: Add language
pt: Nova língua

en: Multilingual support
pt: Suporte multilíngüe

en: Affiliate ID
pt: Afiliado ID

en: Contact form
pt: Formulário de contato

en: Text group
pt: Grupo de texto

en: Content translation
pt: Tradução do conteúdo

en: Access settings
pt: Configurações de acesso
