Translation Management (6.x-1.28) - en to is translation catalogue (64 entries)

en: Title
is: Titill

en: Image !current of !total
is: Mynd !current af !total

en: Next
is: Næsta

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Password
is: Lykilorð

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: Core
is: Kjarni

en: View
is: Skoða

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Node type
is: Efnistegund

en: Number of items
is: Fjöldi hluta

en: mail
is: póstur

en: Continue
is: Halda áfram

en: All
is: Allt

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Published
is: Birt

en: Code
is: Kóði

en: Getting started
is: Fyrstu skrefin

en: Ignore
is: Hunsa

en: Please enter your first name
is: Vinsamlegast sláðu inn fornafn

en: Please enter your last name
is: Vinsamlegast sláðu inn eftirnafn þitt

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: String
is: Strengur

en: Filters
is: Síur

en: Close
is: Loka

en: Show
is: Sýna

en: published
is: birt

en: Languages
is: Tungumál

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
is: %name-from sendi tölvupóst vegna %category.

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: not published
is: ekki birt

en: Complete
is: Lokið

en: English name
is: Enskt heiti

en: Native name
is: Á frummáli

en: Translated
is: Þýtt

en: Blocks
is: Blokkir

en: Save content type
is: Vista efnisgerð

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: Add role
is: Bæta við hlutverki

en: Translate
is: Þýða

en: All languages
is: Öll tungumál

en: Add language
is: Bæta við tungumáli

en: Multilingual support
is: Tungumála stuðningur

en: Contact form
is: Samskiptaform

en: Text group
is: Texta hópur

en: Content translation
is: Þýðing efnis

en: Select the desired translation delivery method
is: Veldu sendingarmáta
