Translation Overview (6.x-1.4) - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: category
th: หมวดหมู่

en: type
th: ชนิด

en: status
th: สถานะ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: Not promoted
th: ไม่เลื่อน

en: Up to date translation
th: คำแปลทันสมัย

en: Outdated translation
th: คำแปลล้าสมัย

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
th: <em>และ</em> โดยที่ <strong>%a</strong> คือ <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
th: <strong>%a</strong> เป็น <strong>%b</strong>
