Translation Overview (6.x-2.2) - en to pl translation catalogue (55 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: Priority
pl: Priorytet

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Reset
pl: Resetuj

en: category
pl: kategoria

en: High
pl: Wysoka

en: n/a
pl: n.d.

en: type
pl: typ

en: Promoted
pl: Promowany

en: Created
pl: Utworzono

en: Ignored
pl: Ignorowany

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Normal
pl: Zwykły

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Original
pl: Oryginał

en: Refine
pl: Uwzględnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Complete
pl: Zakończone

en: Show only items where
pl: Pokaż tylko te elementy, których

en: Not promoted
pl: Niepromowane

en: Not sticky
pl: Nieprzyklejone

en: Outdated translation
pl: Tłumaczenie nieaktualne

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: Out-of-date
pl: Nieaktualny

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Translation overview
pl: Podgląd tłumaczenia

en: View the translation status of the site's content.
pl: Zobacz status tłumaczenia zawartości strony.

en: Provides an overview of the translation status of the site's content.
pl: Dostarcza przegląd statusu tłumaczenia zawartości strony.

en: Multilanguage
pl: Wielojęzyczne

en: original
pl: oryginał

en: Translations of %title
pl: Tłumaczenia wpisu %title

en: The translation priorities have been saved.
pl: Priorytety tłumaczenia zostały zapisane.

en: There was a problem saving the translation priorities.
pl: Wystąpił problem z zachowaniem pierwszeństwa tłumaczenia.

en: Up-to-date translation
pl: Najświeższe tłumaczenie

en: There are no translatable node types on this site.
pl: Brak na tej stronie typów węzłów, które można przetłumaczyć.

en: Source language
pl: Język źródłowy

en: High priority
pl: Wysoki priorytet

en: completed translation
pl: gotowe tłumaczenie

en: out-of-date translation
pl: przestarzałe tłumaczenie

en: untranslated content
pl: nieprzetłumaczona treść

en: with a note
pl: z dopiskiem

en: Click to edit it.
pl: Kliknij by edytować.

en: Click to add it.
pl: Kliknij by dodać.

en: Click to view it.
pl: Kliknij by obejrzeć.

en: Added a column for %langcode to the translation_overview_priority table.
pl: Dodano kolumnę dla  %langcode do tabeli translation_overview_priority.

en: Dropped the %langcode column from the translation_overview_priority table.
pl: Usunięto kolumnę %langcode z tabeli translation_overview_priority.

en: Translator assigments
pl: Przypisania translatora

en: View the translations assignments.
pl: Zobacz przyporządkowania tłumaczeń.
