Translation Overview (6.x-2.3) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Submit
nl: Indienen

en: Language
nl: Taal

en: Priority
nl: Prioriteit

en: unpublished
nl: niet gepubliceerd

en: category
nl: categorie

en: High
nl: Hoog

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Promoted
nl: Aangeraden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Normal
nl: Normaal

en: Ignore
nl: Negeren

en: Original
nl: Origineel

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Complete
nl: Voltooid

en: Show only items where
nl: Laat alleen de items zien waarbij

en: Not promoted
nl: Niet aangeraden

en: Not sticky
nl: Niet vastgeplakt

en: Outdated translation
nl: Verouderde vertaling

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
nl: <em>en</em> waarvan <strong>%a</strong> gelijk is aan <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
nl: <strong>%a</strong> gelijk is aan <strong>%b</strong>

en: Out-of-date
nl: Verouderd

en: Untranslated
nl: Niet vertaald

en: Translation overview
nl: Vertalingsoverzicht

en: View the translation status of the site's content.
nl: Vertaalstatus van de inhoud van de site bekijken.

en: Provides an overview of the translation status of the site's content.
nl: Bied een statusoverzicht van de vertaling van de website-inhoud.

en: Multilanguage
nl: Meertalig

en: original
nl: origineel

en: Translations of %title
nl: Vertalingen van %title

en: The identifier for a node or set of node translations.
nl: De naam voor een vertaling van een node of een set van nodes

en: The translation priorities have been saved.
nl: De vertalingsprioriteit is opgeslagen.

en: There was a problem saving the translation priorities.
nl: Er was een probleem bij het opslaan van de vertalingsprioriteiten.

en: Up-to-date translation
nl: Actuele vertaling

en: There are no translatable node types on this site.
nl: Er zijn geen vertaalbare inhoudstypen op deze website

en: Source language
nl: Brontaal

en: The table uses the following symbols to indicate the translation status: !original, !current, !outofdate, !missing.
nl: De tabel gebruikt de volgende symbolen om de vertaalstatus aan te geven: !original, !current, !outofdate, !missing.

en: High priority
nl: Hoge prioriteit

en: completed translation
nl: voltooide vertaling

en: out-of-date translation
nl: verouderde vertaling

en: untranslated content
nl: onvertaalde inhoud

en: with a note
nl: met een opmerking

en: Click to edit it.
nl: Klik om te wijzigen.

en: Click to add it.
nl: Klik om toe te voegen.

en: Click to view it.
nl: Klik om weer te geven.

en: Added a column for %langcode to the translation_overview_priority table.
nl: Een kolom voor %langcode werd aan de translation_overview_priority tabel toegevoegd

en: Dropped the %langcode column from the translation_overview_priority table.
nl: De %langcode kolom werd uit de translation_overview_priority tabel verwijderd.

en: view translation overview assigments
nl: Vertalingsoverzicht opdracht weergeven

en: manage
nl: beheren

en:  translation overview priorities
nl:  Vertalingsoverzicht prioriteiten

en: Translator assigments
nl: Vertalingsopdrachten

en: View the translations assignments.
nl: De vertalingsopdrachten weergeven

en: Track the priority in which nodes should be translated into various languages.
nl: De prioriteit bewaken van de inhoud die in verschillende talen vertaald moeten worden.
