Translation table (6.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Operations
fr: Opérations

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Save
fr: Enregistrer

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Filter
fr: Filtrer

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Languages
fr: Langues

en: Translate
fr: Traduire

en: Multilanguage
fr: Multilingue

en: Delete string
fr: Supprimer le terme

en: Select the vocabulary.
fr: Sélectionner le vocabulaire.

en: Edit menu and taxonomy translations
fr: Modifier les traductions des menus et de la taxonomie

en: Edit taxonomy translations
fr: Modifier les traductions de la taxonomie

en: Edit menu translations
fr: Modifier les traductions des menus

en: UI for quick translation of taxonomy, menu and content type strings.
fr: Interface utilisateur (UI) pour la traduction rapide de la taxonomie, des menus et des chaînes de caractères des types de contenus.

en: Edit source
fr: Modifier la source

en: Edit term (@property)
fr: Modifier le terme (@property)

en: Edit vocabulary (@property)
fr: Modifier le vocabulaire (@property)

en: Edit menu item (@property)
fr: Modifier l'élément de menu (@property)

en: Edit @node_type (@property)
fr: Modifier @node_type (@property)

en: Select the languages to display.
fr: Sélectionner les langues à afficher.

en: - Display all taxonomy strings -
fr: - Afficher les chaînes de caractères de la taxonomie -

en: - Display vocabulary strings -
fr: - Afficher les chaînes de caractères du vocabulaire -

en: Select the content types to display.
fr: Sélectionner les types de contenus à afficher.

en: - All -
fr: - Tout -
