Translation table (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Category
de: Kategorie

en: Save
de: Speichern

en: Multilanguage
de: Mehrsprachig

en: Translations saved.
de: Übersetzungen gespeichert.

en: Edit menu and taxonomy strings in a table
de: Bearbeiten Sie Menü und Taxonomie-Zeichenfolgen in einer Tabelle

en: Taxonomy translator
de: Taxonomie Übersetzer

en: Edit taxonomy strings in a table
de: Bearbeiten Sie Taxonomie-Zeichenfolgen in einer Tabelle

en: Menu translator
de: Menu Übersetzer

en: Edit menu strings in a table
de: Bearbeiten Sie Menü Zeichenfolgen in einer Tabelle

en: UI for quick translation of taxonomies and menus
de: Benutzeroberfläche für schnelle Übersetzung von Taxonomien und Menüs
