Translation table (6.x-1.2) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Save
uk: Зберегти

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Filter
uk: Фільтр

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Original
uk: Оригінал

en: Languages
uk: Мови

en: Scope
uk: Область

en: Translate
uk: Перекласти

en: Multilanguage
uk: Багатомовність

en: Quicktab
uk: Швидка вкладка

en: Delete string
uk: Видалити рядок

en: Select the vocabulary.
uk: Оберіть словник

en: Translation table
uk: Таблиця перекладу

en: Edit source
uk: Редагувати джерело

en: Edit term (@property)
uk: Редагувати термін (@property)

en: Edit vocabulary (@property)
uk: Редагувати словник (@property)

en: Edit menu item (@property)
uk: Редагувати пункт меню (@property)

en: Edit @node_type (@property)
uk: Редагувати @node_type (@property)

en: Select the languages to display.
uk: Оберіть мову для відображення

en: - Display all taxonomy strings -
uk: - Відобразити усі рядки таксономії -

en: - Display vocabulary strings -
uk: - Відобразити усі рядки словника -

en: Select the content types to display.
uk: Оберіть відображуваний тип матеріалу

en: - All -
uk: - Усе -

en: Edit translations
uk: Редагування перекладів

en: UI for quick translation of dynamic strings.
uk: Користувацький інтерфейс для швидкого перекладу динамічних рядків.

en: Select the kind of strings to display.
uk: Оберіть вид відображуваних сторінок
