Translation table (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Save
pt: Guardar

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Filter
pt: Filtro

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Languages
pt: Idiomas

en: Translate
pt: Traduzir

en: Multilanguage
pt: Vários idiomas

en: Quicktab
pt: Separador rápido

en: Delete string
pt: Eliminar expressão

en: Select the vocabulary.
pt: Selecionar o vocabulário.

en: Translation table
pt: Tabela de tradução

en: Edit source
pt: Editar fonte

en: Edit term (@property)
pt: Editar termo (@property)

en: Edit vocabulary (@property)
pt: Editar vocabulário (@property)

en: Edit menu item (@property)
pt: Editar item de menu (@property)

en: Edit @node_type (@property)
pt: Editar @node_type (@property)

en: Select the languages to display.
pt: Selecionar os idiomas a exibir.

en: - Display all taxonomy strings -
pt: - Mostrar todas as expressões de taxonomia -

en: - Display vocabulary strings -
pt: - Mostrar as expressões do vocabulário -

en: Select the content types to display.
pt: Selecionar os tipos de conteúdo a ser exibido.

en: - All -
pt: - Todos -

en: Edit translations
pt: Editar traduções

en: UI for quick translation of dynamic strings.
pt: IU para a tradução rápida de expressões dinâmicas.

en: Select the kind of strings to display.
pt: Selecionar o tipo de expressões a exibir.

en: - Display all quicktabs -
pt: - Mostrar todos os separadores rápidos -

en: Select a quicktab.
pt: Selecionar um separador rápido
